Sivu 1/1

Pokémon Zeta&Omicron

ViestiLähetetty: 12.08.2014 13:53
Kirjoittaja alvardurr
Hei kaikki,
Kiinnostaisi tietää onko kukaan pelannut tai kuullut kyseisestä hackin tapaisesta mutta itse tehdystä pelistä. Erikoista siinä tavallisiin ROM-hackeihin on Pokemonien Spritejen ja taustojen vaihto, esim. XY-Tyyliset liikkuvat 3D Spritet. Peli on ilmainen ja ladattavissa tietokoneelle.Pelissä on ensimmäisten 5 generaation Pokét ja useita XY-Pokéja sekä 3 Fakemonia+Missingo :) Peli kestää ~80 tuntia ja on ladattavissa osoitteesta http://www.reddit.com/r/pokemonzetaomicron/comments/295tjc/pokemon_zetaomicron_149/

Re: Pokémon Zeta&Omicron

ViestiLähetetty: 12.08.2014 18:58
Kirjoittaja Mewtwolover
Latasin tuon Zetan, mutta se ei yllättäen toiminutkaan WINE:n alla, syynä ilmeisesti jotkin erikoisominaisuudet(esim. GTS), sillä RPG Maker XP:llä tehdyt pelit toimivat yleensä hyvin WINE:n alla. Pitää vielä kokeilla Omicronia josko se toimisi.

Re: Pokémon Zeta&Omicron

ViestiLähetetty: 19.08.2014 12:18
Kirjoittaja nakkileipaa
Zeta löytyy täältäkin ja olen kyllä nauttinut kyseisestä pelistä. Hyvin toteutettu mielestäni :) Ei oo kyllä pitkään aikaan tullu pelattua, vaikka päivitin juuri uusimpaan versioonkin..