Sivu 1/1

poistakaa

ViestiLähetetty: 22.12.2011 03:53
Kirjoittaja Pokenikke
jep.

Re: Tyranitar/Celebi

ViestiLähetetty: 22.12.2011 20:05
Kirjoittaja aono
Jos haluat pelata tyristä, kannatan että lisäät larvitareja ainakin 3. kappaleen, pupitaritkaan eivät olisi haitaksi jos vastustajalta tulee plume peliin ennen kuin ehdit itse karkittaa tyriksen peliin.
Sinulla on muutenkin hieman liikaa yksittäisiä kortteja pakassa, minun mielestäni. Ellei niille sitten ole jokin erityinen syy? Haluaisitko hieman tarkentaa korttien tarkoitusta pakassa? Energiaakin näyttäisi olevan todella paljon ja eri typpejäkin löytyy, nosto supporttejakin olisi hyvä lisätä pakkaan ^^

Re: Tyranitar/Celebi

ViestiLähetetty: 22.12.2011 20:34
Kirjoittaja Pokenikke
1 Switch sen takia, en tarvi enempää, ja vie tilaa.
1 Catcher sen takia, että en oikeastaan tarvi sitä.
1 Pont, en käytä välttämättä edes tuota.
1 Juniper, menee pakkaa muutenkin sageilla.
Rnd pokeja 1 Sen takia että jokaisella voin tehdä jotain (":D")

Ja joo, 3 Larvitaria ja Pupitareja mietin itekkin, pitänee lisäillä kun kaivelen lootista.

Re: Tyranitar/Celebi

ViestiLähetetty: 22.12.2011 20:46
Kirjoittaja Shadow Lugia
2-0-2 Tyris, 0 Pupitar ja vain 2 Candy. Et tule koskaan nostamaan niitä ennen trainerlukkoa. Droppaisin Lost Removerit ja SSUt ja laittaisin sisään 2 Pupitaria, Tyriksen ja Larvitaren.
Celebillä et luultavasti myöskään tule tekemään mitään, koska Catcherillä on helppo kiertää iskun effecti. Gothitellea taas ei kukaan enää pelaa ja Tyris voittaa sen jo muutenkin.
Pudottaisin myös Wobbuffetin, kun ei siitä +2 retreatista ole oikeastaan mitään haittaa muille, kun kaikki pelaa kumminkin Switchiä :/. Ja silläkin taisi itsellään olla 2 retreat..
Relicatnhitkin ovat huonoja starttereita, kun tarvitsee lostaa joku kortti ja nostat kumminkin "vain" 3 korttia. Ennemmin pelaisin Cleffaa, jolla saat 6 uutta korttia ja samalla 50% ettei se kopsu ennen omaa vuoroasi. Pelaa vaikka enemmän Virizioneita jos haluat sitä käyttää startterina.
Vaihtaisin myös Grassit DCEiksi ja Psyt kokonaan pois ja tilalle jotain (esim. Junkkeja, Commuja yms). Jos haluat päästä iskemään Virizionilla, Rainbowit soveltuvat siihen hommaan luultavasti paremmin.

Tässä nyt muutama pointti mitä tuli mieleen. Vähän on sekava mutta ehkä siitä saa selvää xD.

Re: Tyranitar/Celebi

ViestiLähetetty: 22.12.2011 21:19
Kirjoittaja Pokenikke
Juu, muutoksia tulen tekemään.

Re: Tyranitar/Celebi

ViestiLähetetty: 15.01.2012 20:25
Kirjoittaja FireFan
Pokenikke kirjoitti:1 Switch sen takia, en tarvi enempää, ja vie tilaa.
1 Catcher sen takia, että en oikeastaan tarvi sitä.
1 Pont, en käytä välttämättä edes tuota.


Lol, et käytä näitä? No mitäköhän ne sitten tekee pakassa. Ja Tyristä pelanneena se ei toimi tässä formaatissa ilman electrodea. Ja miksi turhat pokemonit? Heitän täst sulle vähän "skeletonii":

3-2-3 Tyris
2-1-2 Vileplume
2-2 Electrode Prime *electrode*
1 Kuyrem (Jos aiheutat tuhoa Darkness howlilla)
1 Zekrom (-- | | --)
2 Pichu (penkki täyteen)

Traikut:
4 Rare candy
2 Catcher
2 Junk arm

Supot:
3 seeker
2 collector
4 juniper
2 N

Enut:
4 Spec Darkness
paljon normipimeyttä.

Näillä saat jotain aikaseks. Kysy jos on lisättävää, vastaan mielelläni.

Re: Tyranitar/Celebi

ViestiLähetetty: 15.01.2012 21:12
Kirjoittaja Pokenikke
Tiedän, on kura lista. En tätä pekkaa enään pelaa. Postailen uuden pakkani tänne joskus (Ei ole trollipakka tälläkertaa.)

Re: Tyranitar/Celebi

ViestiLähetetty: 01.04.2012 22:44
Kirjoittaja Matu23
Ihan hyvä pakka:)