Sivu 1/1

Morjens!

ViestiLähetetty: 24.04.2015 01:34
Kirjoittaja BRAiDER
En löytänyt sopivampaakaan paikkaa ilmoitukselleni, mutta kaivelin tänään vanhoja korttejani ja löysin paljon "ex" kortteja, vuosilta 2004-2006, ja yhden kiiltävän kortin, jolla oli kultainen tähti nimensä perässä.
Kaksi ex-korteista ovat suhtkoht hyvässä kunnossa, loput aika huonona. Mew, jossa kultainen tähti taas on virheetön.

Kyseiset kortit (en näin myöhään viitsinyt itse ottaa kuvia korteista, onnistuu tarvittaessa) :

Kuva

ja

Kuva

Kysynkin nyt siis teiltä, (jotka tiedätte näistä asioista ehkä jopa jotakin) onko korteilla rahallista arvoa, ja onko teillä suosituksia minne kortit kannattaisi myydä ?

Pahoitteluni vielä jos topic meni väärään osoitteeseen, still learning >:( .

Muut ex-kortit nimeltään: Salamence, Typhlosion, Raikou, Aerodactyl, Flareon ja Manectric, joista kaikki kiiltokortteja.

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 24.04.2015 08:42
Kirjoittaja NauticaDS
Näillä tiedoilla Mew gold starista kehtaisi pyytää ainakin 50e, TATM Entei ex saattaisi liikkua 10e. Muista korteista tarvis kyllä lisäkuvia+tietoja koska esim. Salamence ex löytyy kolmea erilaista versiota ex-seteistä.

Huuto.net/Tori ne suosituimmat kauppapaikat taitaa olla, jos ei ulkomaille lähettäminen tuota päänvaivaa niin ebayssa saattaisit saada jopa paremman hinnan Mewistä. :)

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 24.04.2015 11:56
Kirjoittaja hesekiel
Juurikin kuten alla. Mew:stä saa helposti muutaman kympin jos tosiaan hyväkuntoinen, kuten kerroit.
Suosittu paikka korttien osto/myynti firma on jenkkilässä toimiva troll and toad, josta on kätevä kattella suuntaa-antavia arvoja. Ainakin itse olen sitä kautta kauppaa käynyt molempiin suuntiin ja monesti juurikin esimerkiksi vaihtotilanteessa saattanut sieltä katsella hinta-arvioita.
Erittäin hyväkuntoisen (near mint) Mew* näyttäisi olevan myynnissä 84,99 USD hintaan. Vstaavasti he voisivat ostaa sinun MEW*:si 55 USD hintaan.
http://www.trollandtoad.com/p157259.html

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 24.04.2015 14:01
Kirjoittaja BRAiDER
Kiitos vastauksista NauticaDs ja hesekiel!

Tässä vielä kuva kaikista korteista:

Kuva

Kuten kuvasta näkyy, keskimmäiset kortit ovat aika heikossa hapessa. Manectric ja Flareon ja Raikou ovat melko hyvässä kunnossa, pienillä vaurioilla.

Kortit taitavat lähteä eteenpäin ulkomaille, vielä kerran kiitos !

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 24.06.2015 10:33
Kirjoittaja pokiboy98
tietäskö kukaan ketää jolle voisi kuvia lähettää korteistani joille haluasin arvon tietoon?:)

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 25.06.2015 23:50
Kirjoittaja Mewstor
pokiboy98 kirjoitti:tietäskö kukaan ketää jolle voisi kuvia lähettää korteistani joille haluasin arvon tietoon?:)

Tänne vaan näytille niin saat mahdollisesti montakin arviota.

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 26.06.2015 05:00
Kirjoittaja pokiboy98
niit on sit aika monta... ja voinko laittaa kuvina? voi huoh en osaa lisää kuviii *awesome*

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 26.06.2015 10:40
Kirjoittaja Mewstor
pokiboy98 kirjoitti:niit on sit aika monta... ja voinko laittaa kuvina? voi huoh en osaa lisää kuviii *awesome*

Kuvat voi ladata johonkin kuvapalvelimeen netissä. Ei kaikkia edes kannata kuvata. Vain jos kortti ei ole täydellisessä kunnossa ja haluat varmistaa miten paljon naarmut tai muu vahinko alentaa arvoa, voi kortin kuvata tarkasti ja näyttää mitä virheitä siitä löytyy. Common ja uncommon kortteja ei tarvi edes kertoa. Niissä harvoin on mitään arvokasta. Eniten arvoa on holokorteilla ja vain niistä yleensä edes kysellään.
Jos kortti on lähes täydellisessä kunnossa (ei naarmuja eikä likaa ja reunat ovat kunnossa, eli kortti on kuin juuri buusterista tullut) ei siitä tarvi ottaa kuvaa. Kerrot vain mikä kortti on kyseessä. Jos et tiedä kortin sarjaa, sen löydät täältä -> http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Main_Page Kirjoita vasemmassa reunassa olevaan hakukenttään esim. Mew tcg ja saat tulokseksi kaikki Mew tcg kortit. Aina minkä tahansa pokemonin nimi ja perään tcg.

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 27.06.2015 02:33
Kirjoittaja pokiboy98
noh mulla on: entei mis on tollane kultane pikku tähti, arceus x, flygon jonka takana lukee world championships 2007 ja crystal guardians kortteja

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 27.06.2015 11:37
Kirjoittaja NauticaDS
Entei gold star on max. 40e nykyään jos kunto siinä oikein hyvä, World Championship kortit harvemmin on montaa euroa kalliimpia.

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 27.06.2015 12:06
Kirjoittaja pokiboy98
ja sit löytyy vanhoja kortteja joissa on hp punasella ja joissain semmone ns liika reunus

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 28.06.2015 04:24
Kirjoittaja pokiboy98
onkos tälläiselle harrastukselle facebook ryhmää?

Re: Morjens!

ViestiLähetetty: 28.06.2015 16:16
Kirjoittaja Mewstor
pokiboy98 kirjoitti:onkos tälläiselle harrastukselle facebook ryhmää?

https://www.facebook.com/groups/531819243554635/